Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Badania prenatalne po 35-roku życia

Wiele kobiet decyduje się na to, aby urodzić dziecko po 35-roku życia. Generalnie nie ma w tym względzie większych problemów, przecież skoro ciąża jest naturalna, to nie można szukać dziury w całym. Jednakże jest pewien problem – badania prenatalne są w tym wieku więcej niż wskazane. I to nie takie podstawowe badania, a kompleksowe. Nie da się ukryć, i trzeba napisać to z całą stanowczością, iż dojrzałe kobiety mogą urodzić zdrowe dziecko, ale nie muszą. Oczywiście statystyka tak czy siak jest po stronie takich kobiet, więc wszelka panika nie jest wskazana, ale jednak wszelkie dane statystyczne jednoznacznie pokazują, że jeżeli w grę wchodzą różnego rodzaju choroby, to jest sporo większe ryzyko, iż w przypadku kobiety 35+ coś zostanie wykryte. Byłoby wspaniale, aby badania prenatalne nie wykazały niczego nieodpowiedniego, ale przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że życie jest bardzo przewrotne.

Dlatego też będzie lepiej jeżeli zdecydujemy się na kompleksowe badania, dzięki którym wszystko będzie jasne. Jeżeli badania zostaną wykonane w odpowiednim czasie, w odpowiednich warunkach, do tego zostaną w umiejętny sposób zdiagnozowane, to po prostu nie ma nawet takiej możliwości, aby cokolwiek było nie w porządku. Oczywiście ryzyko błędu zawsze istnieje, zresztą nie zawsze chodzi o błąd ludzki, ale tak generalnie, to naprawdę nie ma się czym przejmować.

Byłoby wspaniale, gdyby każda osoba w naszym kraju zdawała sobie świetnie sprawę z tego, jak niesamowicie istotne są badania prenatalne, bo przecież mówimy o zdrowiu i życiu wielu polskich dzieci. Co ciekawe, wedle statystyk sytuacja jest taka, że kobiety po 35-roku życia rodzą mniej chorych dzieci. Powód jest prosty – w ich przypadku badania prenatalne są częściej brane na poważnie, nie są deprecjonowane, całkowicie pomijane. Młodsze kobiety nie zwracają tak dużej uwagi na badania prenatalne, zresztą nie są one do końca refundowane. Nie mówimy tutaj o tanich badaniach, ale ich przeprowadzenie wydaje się być koniecznością.