Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Blisko papieża

Pielgrzymki do Rzymu od lat cieszą się niegasnącym zainteresowaniem wiernych na całym świecie. Oczywiście głównym powodem takiego stanu rzeczy jest obecność Ojca Świętego. Wieczne miasto Rzym żyje z turystów, którzy ściągają do niego z całego świata. Jest to miasto bardzo turystyczne, nastawione przyjaźnie do przyjezdnych i oferujące wszelkiego rodzaju udogodnienia pielgrzymom i turystom. Taka pielgrzymka do Rzymu to dzisiaj koszt kilkuset złotych za kilka dni, nie są to więc duże pieniądze, a sam wyjazd jest fantastycznym przeżyciem religijnym i duchowym. Pielgrzymki do Rzymu organizują współcześnie:

• parafie

• stowarzyszenia religijne, w tym katolickie związki młodzieży

• grupy modlitewne, na przykład kółka różańcowe

• rodziny należące do domowego kościoła

• szkoły dla uczniów

• biura podróży uniwersalne

• biura podróży specjalizujące się w organizacji pielgrzymek

Czy pielgrzymka do rzymu jest wyczerpująca?

Nowoczesne środki transportu wypierają powoli męczące autobusy, dlatego też pielgrzymi często nie muszą męczyć się w trakcie kilkugodzinnych podróży w upale i niewygodnej pozycji. Taka pielgrzymka do rzymu może odbyć się samolotem czy też pociągiem, wszystko zależy od odległości miejsca wyjazdowego. W atrakcjach pielgrzymkowych w Rzymie przewidziane jest zawsze też zwiedzanie wiecznego miasta, czyli zabytków pozostałych po starożytności. Dla każdego wiernego oczywiście punktem koniecznym jest Watykan, niektórzy pielgrzymi mają to szczęście i dostają się na audiencję do papieża, wielu pielgrzymów pojawia się w Watykanie na czas modlitwy Anioł Pański, czyli w samo południe. W programie jest oczywiście zwiedzanie muzeum watykańskiego i świątyni sykstyńskiej. To punkty konieczne i dające ogrom wrażeń estetycznych.

Pielgrzymi śpią zazwyczaj w domach pielgrzyma w Rzymie albo na zaprzyjaźnionych parafiach, wszystko zależy od ustaleń organizatorów. Często grupy pielgrzymkowe wybierają się również poza Rzym do innych miast włoskich, by zobaczyć więcej z życia prawdziwych Włochów. Plan wycieczki i pielgrzymki jest bowiem układany zgodnie z oczekiwaniami grupy.