Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Brodawka na stopie

Jeżeli poruszamy temat brodawek występujących na ciele, a będących tymi niepożądanymi, często używamy sformułowania kurzajki. Wówczas to mówimy o potocznej nazwie brodawki. Warto tu poruszyć temat dotyczący stóp, które to też są narażone na tą przypadłość. Brodawka na stopie występuje przeważnie na podeszwie i jest to typ określany mianem „plantaris”. Tak bowiem jest, że w zależności od tego, gdzie taka kurzajka występuje inna jest nazwa jej typu i inne sposoby leczenia.

Rozpoznawanie brodawek i ich leczenie

Brodawka na stopie jest wywoływana przez wirus brodawczaka ludzkiego, który to może się bardzo łatwo rozprzestrzeniać. Możemy się z nim spotkać przeważnie w takich miejscach, jak basen, sauna, salon odnowy biologicznej, a zatem często w miejscach, gdzie to odsłaniamy swoje ciało. Niestety można się jej nabawić także przez podanie ręki. Wiadomym jest, że w przypadku, jakim to jest brodawka na stopie to „zakażenie” nie obejmuje tego ostatniego przypadku. Jak wyglądają takie brodawki? Otóż mówimy tutaj o swoistych wybrzuszeniach na skórze, które jeśli chodzi o kształt mogą się kojarzyć ze strukturą kalafiora. Kurzajki takie są twarde, zwłaszcza na brzegach, czasem też obserwujemy ciemne plamki pośrodku miejsca dotkniętego przez tego rodzaju infekcję. Warto też zwrócić szczególną uwagę czy mamy do czynienia ze zwykłym odciskiem, czy też właśnie brodawką, ponieważ niekiedy w początkowym stadium trudno je odróżnić i tym bardziej wyleczyć, jeżeli stosujemy metody nie właściwe.

Poruszając temat leczenia należy powiedzieć o wykorzystywaniu wszelkich preparatów do miejscowego stosowania, kiedy to po prostu smarujemy miejsce powstawania takiej brodawki, aż do jej zaniknięcia. Tu najpopularniejszy, a zarazem najprostszy sposób odnosi się do tak zwanego lapisowania, kiedy to stosujemy azotan srebra dostępny w odpowiednim roztworze w każdej aptece.

W przypadku kurzajek stóp rozróżniamy następujące odmiany”

1. brodawka myrmecia

2. brodawka mozaikowa

3. brodawka okołopaznokciowa

Najlepiej dbać o higienę stóp, a wówczas możliwość powstawania takiego schorzenia znacznie maleje. Odnosi się to tak do ogólnego mycia stóp, jak i chodzenia wyłącznie we własnym obuwiu, w przypadku miejsc takich, jak baseny, czy sauny używać należy klapek, by nie mieć bezpośredniej styczności z podłożem, należy też korzystać z własnych ręczników, co może zapobiec przenoszeniu się wirusa od innej osoby.