Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Czarter jachtów – na co zwracać uwagę?

Jeżeli zdarzyło nam się być nad morzem zapewne mięliśmy nieraz okazję, żeby zobaczyć na wodzie wspaniale wyglądające łodzie, które przypominają z oddali zwiewnie poruszające się maszyny. Jacht to naprawdę piękny środek transportu, który gwarantuje niezapomniane przeżycia dla każdego.

Czarter jachtów jest obecnie bardzo popularną formą rozrywki, zwłaszcza latem, chociaż de facto prawdziwi miłośnicy tego rodzaju atrakcji korzystają z niego jak często tylko się da. Nic dziwnego – rejs jachtem gwarantuje niezapomniane przeżycia, zarówno wówczas, gdy odbywa się w samo południe, jak i przy zachodzie słońca, gdy widoki potrafią zapierać dech w piersiach.

Zanim zdecydujemy się na czarter jachtów, zweryfikujmy, na jakie udogodnienia możemy w przypadku danej oferty liczyć. Prawdą jest, że obecnie konkurencja na rynku pod tym względem jest duża, dlatego firmy prześcigają się w udostępnianiu różnych atrakcji, w różnych cenach.

Podstawą jest oczywiście odpowiednie wyposażenie jachtu. Może być ono podstawowe, czyli wtedy, gdy mamy do dyspozycji łóżko, czy niezbędne gadżety w kuchni pod podkładem, bądź też bardziej ekskluzywne, gdy oprócz wysokiej jakości sprzętu znajdziemy takie dodatki jak szampan w lodówce, czy po prostu będziemy mogli liczyć na fachowy serwis.

Kolejną kwestią jest zwrócenie uwagi na zagwarantowane bezpieczeństwo na łodzi. Firma przed wynajęciem powinna nam okazać wszelkie wymagane pozwolenia, a także ubezpieczenia, zarówno OC, jak i NNW. Jest to bardzo ważna kwestia, której niedopilnowanie może w nagłych wypadkach sprawić nam naprawdę dużo kłopotów, których warto uniknąć. Firma powinna także wskazać serwis naprawczy, który w razie potrzeby jest w stanie szybko zareagować i zapewnić pomoc techniczną.

Kluczowe jeśli chodzi o czarter jachtów jest także to, w jaki sposób możemy z niego skorzystać, czy musimy długo czekać na wynajęcie, jakie obowiązują godziny w ramach, których możemy skorzystać z łodzi, czy wcześniej musimy wpłacać zaliczkę i w jakiej wysokości,  a także oczywiście jak sporządzona jest umowa. Zazwyczaj nastawiając się na wspaniałe atrakcje nie myślimy o tego typu kwestiach, ale w praktyce mogą okazać się bardzo ważne. Na szczęście, obecnie wiele firm wynajmujących jachty oferuje szybką i sprawną obsługę pod tym względem, tak że zanim się obejrzymy wypłyniemy na szerokie wody…