Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Czym jest monitoring należności?

Każda firma musi nieustannie wykonywać różne zadania i dbać o to, by każdy jej element działał i funkcjonował prawidłowo. Musi kontrolować swoje oddziały i sprawdzać, czy nie występują w nich żadne problemy. Nawet najmniejszy segment firmy ma znaczenie, bo jeśli w nim pojawią się jakieś nieprawidłowości, może doprowadzić to do katastrofalnych skutków, które odczuje cała działalność. Najstaranniej należy dbać przede wszystkim o płatności, szczególnie wtedy, gdy firma sprzedaje jakieś towary lub usługi klientom. Niestety, to oni nierzadko zapominają o zapłaceniu konkretnej kwoty, przez co przedsiębiorstwo nie otrzymuje wynagrodzenia na czas i zaczyna mieć problemy finansowe. Aby takich uniknąć, należy zastosować monitoring należności i włączyć go do biznesu.

Jak zastosować monitoring płatności?

Wbrew pozorom wcale nie musi się nim zajmować sama firma, ani jej pracownicy. Najczęściej większe przedsiębiorstwa podejmują współpracę z działalnościami, które mają dostęp do ogromnej bazy różnych klientów. Są to firmy telekomunikacyjne, typu call center, które w swoich usługach mają nie tylko sprzedaż przez telefon, ale także coraz częściej monitoring należności. Najlepiej od razu w niego zainwestować, by zabezpieczyć siebie i całą firmę. Oddzielna sekcja zajmuje się wtedy wysyłaniem do klientów wiadomości, które mają przypominać o nadchodzącym terminie zapłaty. W razie problemów pracownicy call center dzwonią do wybranych osób, mówią o nieuregulowanych płatnościach i robią wszystko, by firma mogła ostatecznie uzyskać swoje pieniądze, które jej się przecież należą. Najczęściej poprzez taki monitoring należności można uniknąć wielu, niezbyt korzystnych sytuacji, w których wystąpiłyby problemy finansowe. Kontrolowani klienci zaczynają pilnować terminów zapłaty, regulują wszystkie rachunki i często sami są zadowoleni z tego, że ktoś przypomina im o pewnych obowiązkach. Sama firma zaczyna wtedy od razu dysponować pieniędzmi, które wcześniej założyła, że uzyska i może przeznaczać je na swój dalszy rozwój.