Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Do czego prowadzi brak izolacji fundamentów?

Chyba wszyscy doskonale wiedzą, że fundamenty stanowią podstawę konstrukcyjną całego budynku, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie wykonanie. Mają one również wpływ na przenikanie do wewnątrz wilgoci, stąd konieczna jest ich izolacja już na etapie budowy.

 

Podczas budowy domu zwracamy uwagę na różne kwestie. Dbamy więc o najlepsze materiały zapewniające trwałość i bezpieczeństwo, a także jak najlepszą izolacje termiczną. Zastanawiamy się nad najbardziej optymalnymi rozwiązaniami zapewniającymi obniżenie kosztów przy jednoczesnej gwarancji jakości. Są jednak pewne elementy, na których zwyczajnie nie opłaca się oszczędzać. Chociaż podczas budowy zapłacimy mniej, koszty późniejszego remontu, który i tak trzeba będzie wykonać, okażą się znacznie mniej korzystne finansowo. Właśnie takim elementem jest izolacja przeciwwodna fundamentów. Jeśli zostaną one zabezpieczone przed wnikaniem do wewnątrz wilgoci i wody, możemy mieć pewność, że dom nie będzie tracił ciepła i w mieszkaniu nie pojawi się grzyb. Chociaż niektórzy decydują się na fundamenty wykonane z betonu wodoszczelnego, w razie pęknięcia traci on swoje parametry, a w efekcie problem z wilgocią pojawia się również na wyższych piętrach. Źle wykonana izolacja przeciwwodna sprawia, że do wnętrza budynku wnika woda. Ponadto podłogi przygruntowe nie mają zapewnionej należnej izolacji termicznej, co w efekcie prowadzi do większego zużycia materiału opałowego. Oczywiście nie można też zapominać o kwestii wilgoci w budynku. Mokre fundamenty sprawiają, że woda jest podciągana wyżej przez ściany. W efekcie na wyższych piętrach początkowo można zauważyć łuszczenie się farby, a później również pojawia się grzyb. Z całą pewnością zmniejsza to komfort mieszkania w takim domu i nie dodaje urody wnętrzom.

Izolacja przeciwwodna już po ukończeniu budowy bywa kosztowna, a niekiedy nawet niemożliwa do wykonania, stąd znacznie bardziej korzystnie jest zadbać o jej należyte wykonanie już na etapie wznoszenia budynku. Zawilgocone fundamenty w wyniku działania niskich temperatur ulegają korozji, ponieważ obecna w nich woda zamarza a tym samym powoduje kruszenie betonu. Naprawa takich zniszczeń, a także wykonanie dodatkowej izolacji wymaga wcześniejszych prac ziemnych, a następnie nierzadko konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych technologii czy specjalnych substancji gwarantujących odpowiednią izolację. Wszystko to oczywiście wpływa na zwiększenie kosztów przedsięwzięcia. Dlatego też zdecydowanie lepiej jest zadbać o kwestię izolacji fundamentów znacznie wcześniej.