Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Do kiedy wypłaca się alimenty

Do uzyskania pełnoletniości alimenty wypłacane są bezpośrednio drugiemu z rodziców, natomiast po upływie tego czasu powinny być już przekazywane dziecku. Ograniczenie maksymalnej wysokości świadczenia alimentacyjnego mogą stanowić możliwości majątkowe i zarobkowe rodziców. Potrzeby dziecka natomiast mogą zależeć od wieku i stanu zdrowia dziecka. Jego realne potrzeby przy ustalaniu kwoty alimentacyjnej, są ustalane w nawiązaniu do średniego poziomu życia w Polsce. Warto zawsze skorzystać z usługi adwokat alimenty Warszawa, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Jak ustala się kwotę alimentów?

Dla rodziców zarabiających powyżej średniej krajowej, wysokość alimentów nie zależy jednak od ich dochodów. Uzasadnione potrzeby dziecka nie ulegają zmianie, mimo wysokich dochodów jednego z rodziców. Sąd bierze tutaj pod uwagę koszty związane z wyżywieniem dziecka, opieką medyczną, sytuacją mieszkaniową oraz wykształceniem. Sąd ma jednak prawo odrzucić jako nieuzasadnione świadczenia odbiegające od powszechnie przyjętych norm społecznych. Mogą nimi być przykładowo wynajęcie korepetytora, chęć pobierania nauki w szkole prywatnej lub potrzeba zakupu drogich przedmiotów. Wyjątek stanowi sytuacja, jeżeli obydwie strony zgadzają się na takie rozwiązanie. Najlepiej wszystkiego dowiedzieć się u prawnika i skorzystać z usługi adwokat alimenty warszawa. Wysokość alimentów na wszystkie dzieci powinien być równy.

Każde dziecko uprawnione do przyjęcia takich świadczeń otrzymuje taką samą kwotę z wyjątkiem sytuacji, w której sąd ma podstawę, aby orzec inaczej. Powodem tego może być na przykład kosztowna opieka medyczna jednego z nich. W przypadku powinowactwa, dziecko może żądać świadczeń alimentacyjnych od ojczyma lub macochy, jeżeli odpowiada to zasadom współżycia społecznego, które stworzyli poprzez swój związek. Najlepiej w takiej sytuacji aby pozbyć się wszystkich wątpliwości z usługi adwokat alimenty warszawa. Jeśli skorzystasz z pomocy prawnika pozbędziesz się wszelkich wątpliwości, które dotyczą alimentów.