Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Higiena w pracy

Zaplecze socjalne to odpowiednio przygotowane pomieszczenia higieniczno-sanitarne, w których pracownik ma zapewnioną opiekę w zakresie pierwszej pomocy odpoczynek oraz możliwość spożycia posiłku w czasie pracy. Do zaplecza socjalnego zalicza się również sprzęty sanitarne, szatnie oraz palarnie. W pomieszczeniu socjalnym koniecznie musi znajdować się umywalka bądź zlewozmywak i pojemniki na mydło. Pojemniki takie sa absolutna podstawą.

Będąc w pracy trzeba jak najczęściej myć ręce.

Każdy pracodawca ma obowiązek utworzenia pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w budynku, w którym wykonywana jest praca. Musza tam się koniecznie znajdować pojemniki na mydło. Jeśli natomiast budynek na to nie pozwala, zaplecze takie może zostać wybudowane w osobnym budynku, który połączony jest z miejscem pracy. Szatnie, umywalnie, pomieszczenia z natryskami i ustępy powinny być urządzone oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Nie dotyczy to zakładu pracy, w którym jest zatrudnionych do dziesięciu pracowników na jednej zmianie – pod warunkiem zapewnienia możliwości osobnego korzystania przez kobiety i mężczyzn z tych pomieszczeń. Każde pomieszczenie socjalne powinno zawierać w sobie umywalkę albo zlewozmywak i pojemniki na mydło. Higiena mycia rak jest bardzo ważna w pracy gdzie znajduje się mnóstwo bakterii, chociażby na sprzęcie biurowym.

Umywalnie powinny znajdować się w szatniach i być łatwo dostępne dla pracowników oraz zapewniać ich bezkolizyjny ruch. Natomiast pomieszczenia z natryskami powinny zostać utworzone, jeśli wymagają tego warunki pracy lub ochrona zdrowia pracowników. Na każdych dziesięciu pracowników najliczniejszej zmiany powinna w umywalni przypadać co najmniej jedna umywalka indywidualna, a przy pracach brudzących i w kontakcie z substancjami szkodliwymi lub zakaźnymi – co najmniej jedna umywalka na każdych pięciu pracowników. W przypadku zastosowania umywalek szeregowych do mycia zbiorowego powinno przypadać co najmniej jedno stanowisko do mycia na każdych pięciu pracowników jednocześnie zatrudnionych.