Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

Higiena w pracy

Zaplecze socjalne to odpowiednio przygotowane pomieszczenia higieniczno-sanitarne, w których pracownik ma zapewnioną opiekę w zakresie pierwszej pomocy odpoczynek oraz możliwość spożycia posiłku w czasie pracy. Do zaplecza socjalnego zalicza się również sprzęty sanitarne, szatnie oraz palarnie. W pomieszczeniu socjalnym koniecznie musi znajdować się umywalka bądź zlewozmywak i pojemniki na mydło. Pojemniki takie sa absolutna podstawą.

Będąc w pracy trzeba jak najczęściej myć ręce.

Każdy pracodawca ma obowiązek utworzenia pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w budynku, w którym wykonywana jest praca. Musza tam się koniecznie znajdować pojemniki na mydło. Jeśli natomiast budynek na to nie pozwala, zaplecze takie może zostać wybudowane w osobnym budynku, który połączony jest z miejscem pracy. Szatnie, umywalnie, pomieszczenia z natryskami i ustępy powinny być urządzone oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Nie dotyczy to zakładu pracy, w którym jest zatrudnionych do dziesięciu pracowników na jednej zmianie – pod warunkiem zapewnienia możliwości osobnego korzystania przez kobiety i mężczyzn z tych pomieszczeń. Każde pomieszczenie socjalne powinno zawierać w sobie umywalkę albo zlewozmywak i pojemniki na mydło. Higiena mycia rak jest bardzo ważna w pracy gdzie znajduje się mnóstwo bakterii, chociażby na sprzęcie biurowym.

Umywalnie powinny znajdować się w szatniach i być łatwo dostępne dla pracowników oraz zapewniać ich bezkolizyjny ruch. Natomiast pomieszczenia z natryskami powinny zostać utworzone, jeśli wymagają tego warunki pracy lub ochrona zdrowia pracowników. Na każdych dziesięciu pracowników najliczniejszej zmiany powinna w umywalni przypadać co najmniej jedna umywalka indywidualna, a przy pracach brudzących i w kontakcie z substancjami szkodliwymi lub zakaźnymi – co najmniej jedna umywalka na każdych pięciu pracowników. W przypadku zastosowania umywalek szeregowych do mycia zbiorowego powinno przypadać co najmniej jedno stanowisko do mycia na każdych pięciu pracowników jednocześnie zatrudnionych.