Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Historia mezoterapii

Niektóre zabiegi dla wielu osób wciąż są obce, tajemnicze, a wręcz dziwne. To dlatego ludzie uznają, że nowoczesne metody musiały powstać w obecnych czasach, gdy nierzadko jest zupełnie inaczej. Medycyna estetyczna była znana ludziom od lat i stosowano ją nawet w starożytności, kiedy to szczególnie dbano o własny wygląd. Mezoterapia także powstała wiele lat temu, a mimo tego ciągle się z niej korzysta. Jak więc była jej historia?

A wszystko zaczęło się od…

Pierwszy zabieg mezoterapii wykonano w XX wieku. Dokładniej miało to miejsce w roku 1952, kiedy to zabieg przeprowadził francuski lekarz. Chciał on wyleczyć niedosłuch u swojego pacjenta, którego żaden lekarz nie potrafił pokonać. Całkowita poprawa słuchu niestety nie nastąpiła, jednak mimo tego zauważono, że zabieg doprowadził do pewnych, korzystnych rezultatów. Pacjent lekarza pozbył się szumów usznych, a także odczuwał później mniejszy ból wywoływany przez niedosłuch. Francuski specjalista był zachwycony uzyskanymi efektami, więc poszedł o krok dalej. Mezoterapia stała się jego dziedziną, którą badał nieustannie wraz ze swoimi uczniami. Całe grono zaczęło ją wykorzystywać w leczeniu migreny oraz w leczeniu bólów żylakowych obejmujących przede wszystkim kończyny dolne. W ciągu lat 60. zabiegi znalazły swoje zastosowanie w dermatozie. Zwalczano nimi m.in. łysienie oraz rogowiaka oraz łuszczycę zwykłą. Jednak medycyna estetyczne silnie rozwinęła się dopiero w ostatnich latach. To teraz naukowcy starają się ją badać i korzystać z rozwiązań, jakie wykryto już stosunkowo dawno temu. Dzięki temu mezoterapia doczekała się swoich odmian, do których należą mezoterapie igłowe, bezigłowe, a także sonoferozy oraz monoferozy. Każda z nich radzi sobie z wieloma przypadkami i pomaga całkowicie wyleczyć pacjenta. Dzięki mezoterapiom substancje aktywne nie działają już na skórę tylko i wyłącznie od zewnątrz, ale pielęgnują ją od wewnątrz. W ten sposób można pokonać przyczynę samego problemu, a nie tylko sprawić, że będzie on mniej widoczny.