Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

Historia mezoterapii

Niektóre zabiegi dla wielu osób wciąż są obce, tajemnicze, a wręcz dziwne. To dlatego ludzie uznają, że nowoczesne metody musiały powstać w obecnych czasach, gdy nierzadko jest zupełnie inaczej. Medycyna estetyczna była znana ludziom od lat i stosowano ją nawet w starożytności, kiedy to szczególnie dbano o własny wygląd. Mezoterapia także powstała wiele lat temu, a mimo tego ciągle się z niej korzysta. Jak więc była jej historia?

A wszystko zaczęło się od…

Pierwszy zabieg mezoterapii wykonano w XX wieku. Dokładniej miało to miejsce w roku 1952, kiedy to zabieg przeprowadził francuski lekarz. Chciał on wyleczyć niedosłuch u swojego pacjenta, którego żaden lekarz nie potrafił pokonać. Całkowita poprawa słuchu niestety nie nastąpiła, jednak mimo tego zauważono, że zabieg doprowadził do pewnych, korzystnych rezultatów. Pacjent lekarza pozbył się szumów usznych, a także odczuwał później mniejszy ból wywoływany przez niedosłuch. Francuski specjalista był zachwycony uzyskanymi efektami, więc poszedł o krok dalej. Mezoterapia stała się jego dziedziną, którą badał nieustannie wraz ze swoimi uczniami. Całe grono zaczęło ją wykorzystywać w leczeniu migreny oraz w leczeniu bólów żylakowych obejmujących przede wszystkim kończyny dolne. W ciągu lat 60. zabiegi znalazły swoje zastosowanie w dermatozie. Zwalczano nimi m.in. łysienie oraz rogowiaka oraz łuszczycę zwykłą. Jednak medycyna estetyczne silnie rozwinęła się dopiero w ostatnich latach. To teraz naukowcy starają się ją badać i korzystać z rozwiązań, jakie wykryto już stosunkowo dawno temu. Dzięki temu mezoterapia doczekała się swoich odmian, do których należą mezoterapie igłowe, bezigłowe, a także sonoferozy oraz monoferozy. Każda z nich radzi sobie z wieloma przypadkami i pomaga całkowicie wyleczyć pacjenta. Dzięki mezoterapiom substancje aktywne nie działają już na skórę tylko i wyłącznie od zewnątrz, ale pielęgnują ją od wewnątrz. W ten sposób można pokonać przyczynę samego problemu, a nie tylko sprawić, że będzie on mniej widoczny.