Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Objawy fobii społecznej

Lęki są nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Praktycznie każda osoba się czegoś boi i nie ma w tym nic dziwnego, ani złego. Gorzej jest jednak wtedy, gdy lęki przeradzają się w poważną fobię. To z nią należy już walczyć, a najlepiej leczyć się. Leczeniem różnorodnych fobii zajmuje się psychiatra Częstochowa, do którego coraz częściej zgłaszają się osoby, które nie potrafią poradzić sobie z kontaktem z innymi ludźmi. Boją się takich spotkań, unikają ich, a tym samym tracą niemalże całe swoje życie. W końcu ludzie są istotami społecznymi i muszą funkcjonować w społeczeństwie, nawet jeśli nie mają na to ochoty. Jeśli tego nie robią, może to oznaczać, że cierpią na fobię społeczną, którą da się zdiagnozować. Jakie są więc objawy tej choroby?

Objawy fobii społecznej

Najczęściej osoba chora boi się spotkań z ludźmi. Nawet jeśli ma zaplanowane spotkanie na przyszły miesiąc, od razu zaczyna o nim myśleć. Sama wpędza się w strach i to on kieruje całym jej życiem. Przez to zaczyna mimowolnie unikać kontaktu z innymi ludźmi, bo czuje, że to sprawi jej ogromny ból lub przykrość. Każdy psychiatra Częstochowa uzna takie objawy za nieprawidłowe. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że są to objawy istniejące nie tylko w głowie danej osoby. Często przejawiają się one na ciele, podczas kontaktu z innymi ludźmi. Może wtedy pojawić się m.in. przyspieszone bicie serca lub silny ucisk w klatce piersiowej, trudność w oddychaniu, drżenie ciała oraz uczucie napływającego gorąca. Osoba z fobią społeczną boi się, że inni ludzie zauważą te objawy i źle je odbiorą, krytykując ją. Dlatego też stara się zamknąć w domu i praktycznie nigdzie nie wychodzić. A powinna zacząć zwalczać swoje lęki, bo w tym pomoże jej psychiatra Częstochowa. To on może wytłumaczyć swojemu pacjentowi, dlaczego w ogóle odczuwa on strach przed kontaktem z ludźmi i w jaki sposób może go pokonać. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest oswojenie się ze swoją chorobą. Jeśli chory przestaje się jej obawiać, dolegliwość może w końcu sama minąć.