Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

Osiedlowe sprawy

Wielu Polaków mieszka na osiedlach i nie ma się czemu dziwić, że większości z nas słowo „spółdzielnia” nie kojarzy się przede wszystkim z wojskiem, działalnością spożywczą czy inwalidów, a jednak z mieszkaniem. Jest to oczywiste, bowiem wielu z nas korzysta z dóbr, jakie zapewnia spółdzielnia mieszkaniowe. Powstała ona po to, aby każdy człowiek mógł znaleźć schronienie, czyli tak po prostu by mógł spełnić potrzebę posiadania dachu nad głową. Poczucie bezpieczeństwa to coś, o co starają się wszystkie podmioty spółdzielcze w sposób bardziej lub miej bezpośredni. Nie da się też ukryć faktu, że z roku na rok rośnie poziom funkcjonalności i estetyki, którą odznaczają się mieszkania spółdzielcze. Już w niepamięć odchodzą dawne domy postawione z płyt. Na szczęście wszystko idzie wciąż ku lepszej przyszłości. Z tego powodu dobrze jest być członkiem spółdzielni.

Na pewno wiele osób zapyta, czym jest przekształcenie spółdzielni, o którym można usłyszeć jadąc tramwajem po mieście, lub przysłuchując się rozmowom w osiedlowym sklepiku.

Otóż jest to proces, który ma za zadanie stworzenie pewnego rodzaju podgrupy, jaką jest wspólnota mieszkaniowa. Oczywiście, aby do tego wszystkiego doszło potrzeba wiele czasu i jeszcze więcej cierpliwości, bowiem to wszystko wymaga prawnego poparcia, ale na pewno warto dążyć do takiego stanu rzeczy. Dlaczego? Okazuje się, że osoby, które sprawiły, że poprzez przekształcenie spółdzielni są teraz członkami wspólnoty mieszkaniowej, mogą samodzielnie decydować o tym, jak dokładnie przebiegać będą wszelakie procesy związane z finansami. Opłaty czynszowe i inne mogą oczywiście być realizowane w ramach spółdzielni, jednak wspólnota, jako mniejsza komórka, jest po prostu sprawniejszym organem działania.

 

Na pewno dobrze zrobimy, jeśli my sami zaczniemy interesować się życiem spółdzielni, w której mieszkamy. Nie da się ukryć, że wszelkie postawy aktywistów zawsze działają dynamizująco na życie osiedli w całym kraju, jednak wciąż obserwuje się bierność wśród większości osób mieszkających w blokach. Niechęć do podejmowania trudu nieraz usprawiedliwia nas samych przed tym, że to nie my dokonaliśmy złych wyborów, jednak prawda jest taka, że ktoś musi podejmować decyzje i dobrze będzie, jeśli i my w poszczególnych kwestiach wypowiemy się. Przyjmijmy zatem obowiązek także i na siebie, nie bądźmy bierni. Na pewno taka postawa sprawi, że przekształcenie spółdzielni nie będzie procesem, o którym nie mamy nawet pojęcia. Warto jest wiedzieć więcej i działać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *