Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Osiedlowe sprawy

Wielu Polaków mieszka na osiedlach i nie ma się czemu dziwić, że większości z nas słowo „spółdzielnia” nie kojarzy się przede wszystkim z wojskiem, działalnością spożywczą czy inwalidów, a jednak z mieszkaniem. Jest to oczywiste, bowiem wielu z nas korzysta z dóbr, jakie zapewnia spółdzielnia mieszkaniowe. Powstała ona po to, aby każdy człowiek mógł znaleźć schronienie, czyli tak po prostu by mógł spełnić potrzebę posiadania dachu nad głową. Poczucie bezpieczeństwa to coś, o co starają się wszystkie podmioty spółdzielcze w sposób bardziej lub miej bezpośredni. Nie da się też ukryć faktu, że z roku na rok rośnie poziom funkcjonalności i estetyki, którą odznaczają się mieszkania spółdzielcze. Już w niepamięć odchodzą dawne domy postawione z płyt. Na szczęście wszystko idzie wciąż ku lepszej przyszłości. Z tego powodu dobrze jest być członkiem spółdzielni.

Na pewno wiele osób zapyta, czym jest przekształcenie spółdzielni, o którym można usłyszeć jadąc tramwajem po mieście, lub przysłuchując się rozmowom w osiedlowym sklepiku.

Otóż jest to proces, który ma za zadanie stworzenie pewnego rodzaju podgrupy, jaką jest wspólnota mieszkaniowa. Oczywiście, aby do tego wszystkiego doszło potrzeba wiele czasu i jeszcze więcej cierpliwości, bowiem to wszystko wymaga prawnego poparcia, ale na pewno warto dążyć do takiego stanu rzeczy. Dlaczego? Okazuje się, że osoby, które sprawiły, że poprzez przekształcenie spółdzielni są teraz członkami wspólnoty mieszkaniowej, mogą samodzielnie decydować o tym, jak dokładnie przebiegać będą wszelakie procesy związane z finansami. Opłaty czynszowe i inne mogą oczywiście być realizowane w ramach spółdzielni, jednak wspólnota, jako mniejsza komórka, jest po prostu sprawniejszym organem działania.

 

Na pewno dobrze zrobimy, jeśli my sami zaczniemy interesować się życiem spółdzielni, w której mieszkamy. Nie da się ukryć, że wszelkie postawy aktywistów zawsze działają dynamizująco na życie osiedli w całym kraju, jednak wciąż obserwuje się bierność wśród większości osób mieszkających w blokach. Niechęć do podejmowania trudu nieraz usprawiedliwia nas samych przed tym, że to nie my dokonaliśmy złych wyborów, jednak prawda jest taka, że ktoś musi podejmować decyzje i dobrze będzie, jeśli i my w poszczególnych kwestiach wypowiemy się. Przyjmijmy zatem obowiązek także i na siebie, nie bądźmy bierni. Na pewno taka postawa sprawi, że przekształcenie spółdzielni nie będzie procesem, o którym nie mamy nawet pojęcia. Warto jest wiedzieć więcej i działać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *