Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

PODATEK OD SPADKU

Jak każde wzbogacenie się, tak i spadek podlega opodatkowaniu. Nie zawsze pamięta się o tej kwestii, szczególnie w obliczu trudnych chwil, jakie przezywa rodzina i najbliżsi zmarłego w okresie, w którym żegnają się z nim lub wtedy, kiedy przechodzą okres żałoby. Na przyjęcie spadku ma się obecnie 6 miesięcy, nowością jaką zaskakuje prawo spadkowe porady adwokackie zresztą również jest możliwość przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza, to jest do wysokości aktywów, względów pasywów czyli długów. Należy bowiem pamiętać, że o ile obowiązują oczywiście skale i progi podatkowe o tyle jeśli poza majątkiem dodatnim występują jakiekolwiek zadłużenia to wartości te (podobnie jak w przypadku przychodu i kosztów jego uzyskania) bilansują się, zaś jego wynik jest rzeczywistą podstawą do opodatkowania.

KWESTIA PODATKU W PRAWIE SPADKOWYM

Koszty podatku ustalane są ze względu na stopień pokrewieństwa. Po złożeniu formularza SD-3 lub oświadczenia SD-Z2 następuje obowiązek podatkowy dotyczący dla osób zaliczających się do I grupy podatkowej kwot powyżej 9.637 zł, dla osób zaliczających się do II grupy podatkowej 7.276 zł oraz dla III grupy podatkowej 4.902 zł. To o czym traktuje znowelizowane prawo spadkowe porady prawne i najnowsze orzecznictwo traktuje niezależnie od powyższego, że w przypadku gdyby po złożeniu wykazu inwentarza lub otrzymaniu spisu inwentarza wartość spadku okazała się ujemna spadkobierca nie ponosi dodatkowych kosztów z tym związanych, tj. nie odpowiada za długi spadkodawcy od wysokości przekraczającej dodatnią wartość majątku.

 

Warto również wspomnieć, ze przedmioty takie jak rzeczy użytku domowego lub nieruchomości o charakterze gospodarstw rolnych nie podlegają opodatkowaniu. W kontekście obowiązku podatkowej jak wskazuje zarówno prawo spadkowe porady prawne również oraz praktyka, ich wysokość i sposób wyliczania oraz zasadność są podobne jak w przypadku procesu darowizny. Zarówno od spadku, jak i darowizny stosuje się takie same zwolnienia i obciążenia, wypełnia się również podobne formularze dostępne na stronach urzędów skarbowych, jak i w samych placówkach.