Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

PODATEK OD SPADKU

Jak każde wzbogacenie się, tak i spadek podlega opodatkowaniu. Nie zawsze pamięta się o tej kwestii, szczególnie w obliczu trudnych chwil, jakie przezywa rodzina i najbliżsi zmarłego w okresie, w którym żegnają się z nim lub wtedy, kiedy przechodzą okres żałoby. Na przyjęcie spadku ma się obecnie 6 miesięcy, nowością jaką zaskakuje prawo spadkowe porady adwokackie zresztą również jest możliwość przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza, to jest do wysokości aktywów, względów pasywów czyli długów. Należy bowiem pamiętać, że o ile obowiązują oczywiście skale i progi podatkowe o tyle jeśli poza majątkiem dodatnim występują jakiekolwiek zadłużenia to wartości te (podobnie jak w przypadku przychodu i kosztów jego uzyskania) bilansują się, zaś jego wynik jest rzeczywistą podstawą do opodatkowania.

KWESTIA PODATKU W PRAWIE SPADKOWYM

Koszty podatku ustalane są ze względu na stopień pokrewieństwa. Po złożeniu formularza SD-3 lub oświadczenia SD-Z2 następuje obowiązek podatkowy dotyczący dla osób zaliczających się do I grupy podatkowej kwot powyżej 9.637 zł, dla osób zaliczających się do II grupy podatkowej 7.276 zł oraz dla III grupy podatkowej 4.902 zł. To o czym traktuje znowelizowane prawo spadkowe porady prawne i najnowsze orzecznictwo traktuje niezależnie od powyższego, że w przypadku gdyby po złożeniu wykazu inwentarza lub otrzymaniu spisu inwentarza wartość spadku okazała się ujemna spadkobierca nie ponosi dodatkowych kosztów z tym związanych, tj. nie odpowiada za długi spadkodawcy od wysokości przekraczającej dodatnią wartość majątku.

 

Warto również wspomnieć, ze przedmioty takie jak rzeczy użytku domowego lub nieruchomości o charakterze gospodarstw rolnych nie podlegają opodatkowaniu. W kontekście obowiązku podatkowej jak wskazuje zarówno prawo spadkowe porady prawne również oraz praktyka, ich wysokość i sposób wyliczania oraz zasadność są podobne jak w przypadku procesu darowizny. Zarówno od spadku, jak i darowizny stosuje się takie same zwolnienia i obciążenia, wypełnia się również podobne formularze dostępne na stronach urzędów skarbowych, jak i w samych placówkach.