Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

Prace magisterskie niewystarczająco oceniają studentów

Konwencja, w jakiej tworzone są przeróżne prace dyplomowe, jest bardzo ważna. Szczególną uwagę przykuwają prace magisterskie, które nie zawsze okazują się wystarczające dlatego, aby móc jednoznacznie ocenić czyjeś przygotowanie do pracy w otrzymanym zawodzie. Tytuł zawodowy jest oczywiście czymś wspaniałym, trzeba jednak się mocno zastanowić, czy forma, jaką są prace magisterskie rzeczywiście może właściwie weryfikować kompetencje przyszłego pracownika.

Problem akademicki
Problem, z którym trzeba się zderzyć, jest znaczący. Praca magisterska przestaje być właściwym środkiem dla oceny zdobytej wiedzy oraz umiejętności w toku studiów- najczęściej pracodawcy w ogóle nie są zainteresowani tematyką ani rezultatami złożenia pracy magisterskiej. Jest to forma mocno oderwana od rynku pracy i kiedy nie będzie ona oceniała radzenia sobie z poszczególnymi problemami, to ciężko jest uznać ją za przydatną w przyszłej karierze zawodowej. Można podjąć rozważania, jak prace magisterskie powinny według wielu ludzi wyglądać. Na pewno nie można potraktować tej formy potwierdzania wiedzy, jako coś bezwartościowego. Szczególną uwagę powinniśmy przyłożyć do kwestii analizy problemów i szybkiego ich rozwiązywania. Pracodawcy wielokrotnie apelowali do ministerstwa nauki oraz samych uczelni, by zmienili nieco profil kształcenia i wydawali na rynek naprawdę sprawdzonych fachowców, a nie tylko „naukowców” z dyplomami.

Propozycje przedsiębiorców
Przedsiębiorcy proponują bardzo ciekawe rozwiązania, aby prace dyplomowe były oparte na rozwiązywaniu w sposób teoretyczny pewnych zaproponowanych przez nich problemów. Praca może przyjąć formę kilku zadań pisemnych, które powinny mieć charakter opisowy i dotyczyć pewnych problemów, które są typowe dla branży oraz przedsiębiorstw z tego sektora. Oceniane powinno być zastosowanie wiedzy ze studiów, własnej wyobraźni, dodatkowych informacji oraz przede wszystkim- rozwiązanie problemów i uzasadnienie pewnych środków dla realizacji danych przyjętych działań. Jest to o wiele bardziej efektywne i daje lepsze perspektywy.