Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Prace magisterskie niewystarczająco oceniają studentów

Konwencja, w jakiej tworzone są przeróżne prace dyplomowe, jest bardzo ważna. Szczególną uwagę przykuwają prace magisterskie, które nie zawsze okazują się wystarczające dlatego, aby móc jednoznacznie ocenić czyjeś przygotowanie do pracy w otrzymanym zawodzie. Tytuł zawodowy jest oczywiście czymś wspaniałym, trzeba jednak się mocno zastanowić, czy forma, jaką są prace magisterskie rzeczywiście może właściwie weryfikować kompetencje przyszłego pracownika.

Problem akademicki
Problem, z którym trzeba się zderzyć, jest znaczący. Praca magisterska przestaje być właściwym środkiem dla oceny zdobytej wiedzy oraz umiejętności w toku studiów- najczęściej pracodawcy w ogóle nie są zainteresowani tematyką ani rezultatami złożenia pracy magisterskiej. Jest to forma mocno oderwana od rynku pracy i kiedy nie będzie ona oceniała radzenia sobie z poszczególnymi problemami, to ciężko jest uznać ją za przydatną w przyszłej karierze zawodowej. Można podjąć rozważania, jak prace magisterskie powinny według wielu ludzi wyglądać. Na pewno nie można potraktować tej formy potwierdzania wiedzy, jako coś bezwartościowego. Szczególną uwagę powinniśmy przyłożyć do kwestii analizy problemów i szybkiego ich rozwiązywania. Pracodawcy wielokrotnie apelowali do ministerstwa nauki oraz samych uczelni, by zmienili nieco profil kształcenia i wydawali na rynek naprawdę sprawdzonych fachowców, a nie tylko „naukowców” z dyplomami.

Propozycje przedsiębiorców
Przedsiębiorcy proponują bardzo ciekawe rozwiązania, aby prace dyplomowe były oparte na rozwiązywaniu w sposób teoretyczny pewnych zaproponowanych przez nich problemów. Praca może przyjąć formę kilku zadań pisemnych, które powinny mieć charakter opisowy i dotyczyć pewnych problemów, które są typowe dla branży oraz przedsiębiorstw z tego sektora. Oceniane powinno być zastosowanie wiedzy ze studiów, własnej wyobraźni, dodatkowych informacji oraz przede wszystkim- rozwiązanie problemów i uzasadnienie pewnych środków dla realizacji danych przyjętych działań. Jest to o wiele bardziej efektywne i daje lepsze perspektywy.