Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Projektant aplikacji

Projektant aplikacji jest osobą odpowiedzialną za projektowanie aplikacji różnego typu. Powinien on mieć ukończone studia magisterskie lub inżynierskie w kierunku tworzenia systemów informatycznych, w trakcie których starał się zdobywać jakieś doświadczenie w tworzeniu aplikacji, wyjeżdżał na różne sympozja i odbywał kolejne szkolenia. Ważne jest, aby starał się o branie udziału w różnych projektach i wykonywał jakieś niewielkie zlecenia związane z projektowaniem aplikacji już w czasie trwania studiów. W obecnych czasach bezwzględnie konieczna jest także znajomość języków obcych, a najbardziej języka angielskiego i niemieckiego. Taka osoba powinna także być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami w branży informatycznej i telekomunikacyjnej.

Projektowanie aplikacji wymaga posiadania zdolności do analitycznego myślenia i kreatywnego podejścia do rozwiązywania pojawiających się problemów. Projektant aplikacji będzie musiał zarówno dbać o porządek w swojej pracy, jak i uczestniczyć efektywnie w pracy zespołowej. Powinien cechować się odpornością na stres i umiejętnością zachowania dużego skupienia nawet, jeżeli będzie pracował w głośnym pomieszczeniu. Nastawiony będzie na pracę wykonywaną nie tylko w firmie, ale też poza nią, w warunkach domowych. Powinien się cechować dużą dyspozycyjnością i motywacją do podjęcia pracy w godzinach nadliczbowych, zwłaszcza w czasie tworzenia dużego projektu. W zamian może liczyć na dobre wynagrodzenie, możliwość udziału w projektach międzynarodowych i różnych szkoleniach.

Projektowanie aplikacji będzie polegało najpierw na dokonaniu dokładnej analizy otrzymanego zlecenia. Na tej podstawie będzie można stwierdzić, w jaki sposób powinna wyglądać i funkcjonować zamówiona aplikacja. Projektant będzie się starał wejść w rolę użytkownika aplikacji i uwzględnić w projekcie takie rozwiązania, które jak najbardziej usprawnią korzystanie z aplikacji. Jednocześnie wskaże programiście, jaka technologia może być najlepsza do wykonania otrzymanego zlecenia. Sposób wykonania zlecenia będzie się różnił w zależności od typu wykonywanej aplikacji. Na przykład projektowanie aplikacji bankowych będzie polegało na przejrzystym ułożeniu treści dostępnych na stronie internetowej, na wyeksponowaniu tych najważniejszych, które mogą wpłynąć na zainteresowanie klienta konkretną ofertą banku i sprawić, że przekazywane informacje będą dla niego zrozumiałe. Projektant powinien także zwrócić programiście uwagę na potrzebę zastosowania na takim koncie jak najlepszych zabezpieczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *