Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Projektowanie wnętrz mieszkalnych

Kim jest taka osoba jak projektant wnętrz i czym różni się od dekoratora czy architekta? Projektant wnętrz zwykle związany jest z projektem budowlanym od jego początku. Najczęściej zatrudniany jest w tym samym czasie co architekt i jego zadaniem jest pomoc w stworzeniu funkcjonalnej przestrzeni, dzięki zrozumieniu w jaki sposób użytkownicy będą z niej korzystać. Każda decyzja jaką projektant wnętrz podejmuje w trakcie pracy, wpływa na zdrowie, bezpieczeństwo i samopoczucie przyszłych użytkowników. Decyzje projektanta obejmują wybór mebli, tkanin, płytek i innych materiałów wykończeniowych, które muszą spełniać wymogi odpowiednich norm budowlanych, przeciwpożarowych czy ewakuacyjnych. Dodatkowo projektant aranżuje wnętrza dla osób niepełnosprawnych oraz bierze pod uwagę między innymi: ergonomię, ekologię, wytrzymałość materiałów, czystość powietrza, adekwatne oświetlenie i akustykę.

Praca projektanta jest bardzo ważna

W przeciwieństwie do projektantów od dekoratorów wnętrz nie wymaga się formalnego wykształcenia czy licencji. A zatem każdy może praktykować dekorację wnętrz, ale to projektant wnętrz jest osobą wykształconą i posiada licencję. Dekoratorów zatrudnia się zwykle ze względu na ich poczucia smaku, a nie ze względu na ich wiedzę techniczną, znajomości kodów budowlanych czy ochrony środowiska. Dekorator nie skupia się na konstrukcji budynku, czy układzie przestrzeni, ale całkowicie na wyborze mebli, kolorów i akcesoriów. Natomiast projektant wnętrz posiada wiedzę techniczną, budowlaną i wykorzystuje ją w praktyce. Przy zatrudnianiu specjalisty do wystroju wnętrz należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy: certyfikacja i przynależność do organizacji zawodowych.

Szczególnie jest to ważne, jeśli chodzi o aranżację wnętrz użytku publicznego projektant wnetrz. Jeśli zależy Ci na tym żeby zatrudnić profesjonalistę, który faktycznie posiada wyższe wykształcenie, niezbędną wiedzę i ma umiejętności technicznie potrzebujesz projektanta wnętrz, a nie tylko dekoratora. Mylenie ich ze sobą jest dla projektantów bardzo krzywdzące.