Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

Projektowanie wnętrz mieszkalnych

Kim jest taka osoba jak projektant wnętrz i czym różni się od dekoratora czy architekta? Projektant wnętrz zwykle związany jest z projektem budowlanym od jego początku. Najczęściej zatrudniany jest w tym samym czasie co architekt i jego zadaniem jest pomoc w stworzeniu funkcjonalnej przestrzeni, dzięki zrozumieniu w jaki sposób użytkownicy będą z niej korzystać. Każda decyzja jaką projektant wnętrz podejmuje w trakcie pracy, wpływa na zdrowie, bezpieczeństwo i samopoczucie przyszłych użytkowników. Decyzje projektanta obejmują wybór mebli, tkanin, płytek i innych materiałów wykończeniowych, które muszą spełniać wymogi odpowiednich norm budowlanych, przeciwpożarowych czy ewakuacyjnych. Dodatkowo projektant aranżuje wnętrza dla osób niepełnosprawnych oraz bierze pod uwagę między innymi: ergonomię, ekologię, wytrzymałość materiałów, czystość powietrza, adekwatne oświetlenie i akustykę.

Praca projektanta jest bardzo ważna

W przeciwieństwie do projektantów od dekoratorów wnętrz nie wymaga się formalnego wykształcenia czy licencji. A zatem każdy może praktykować dekorację wnętrz, ale to projektant wnętrz jest osobą wykształconą i posiada licencję. Dekoratorów zatrudnia się zwykle ze względu na ich poczucia smaku, a nie ze względu na ich wiedzę techniczną, znajomości kodów budowlanych czy ochrony środowiska. Dekorator nie skupia się na konstrukcji budynku, czy układzie przestrzeni, ale całkowicie na wyborze mebli, kolorów i akcesoriów. Natomiast projektant wnętrz posiada wiedzę techniczną, budowlaną i wykorzystuje ją w praktyce. Przy zatrudnianiu specjalisty do wystroju wnętrz należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy: certyfikacja i przynależność do organizacji zawodowych.

Szczególnie jest to ważne, jeśli chodzi o aranżację wnętrz użytku publicznego projektant wnetrz. Jeśli zależy Ci na tym żeby zatrudnić profesjonalistę, który faktycznie posiada wyższe wykształcenie, niezbędną wiedzę i ma umiejętności technicznie potrzebujesz projektanta wnętrz, a nie tylko dekoratora. Mylenie ich ze sobą jest dla projektantów bardzo krzywdzące.