Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Przeszczep szansą na życie

Przeszczep wysepek trzustkowych pozwala zwiększyć nadzieje pacjentów chorych na ciężką cukrzycę typu I. Taka możliwość pojawiła się jakiś czas temu i trzeba przyznać, że dla wielu osób jest to naprawdę nowoczesne rozwiązania, które otrzymujemy od medycyny. W ten sposób możemy uniknąć bardzo ciężkiej odmiany cukrzycy zwłaszcza w przypadku przewlekłego zapalenia trzustki. W ten sposób jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym jakże poważnym problemem. Przeszczep wysepek trzustkowych jest dość skomplikowany. Wspomniane wysepki trzustkowe to nic innego jak grupy komórek, które mają za zadanie wydzielać do krwi insulinę. W ten sposób możliwa jest produkcja enzymów trawiennych.

Wyodrębniamy enzym

Oczywiście chodzi tu o odpowiednie wyizolowanie enzymu co możemy zrobić w momencie, gdy trzustka zostanie nastrzyknięta tnie się ją na plasterki, a następnie umieszcza w specjalnej aparaturze. Próbki są cały czas poddawane badaniu mikroskopem, dzięki czemu można wszystko odpowiednio oczyścić i w ten sposób powstaje zawiesina przypominająca osocze krwi. przeszczep wysepek trzustkowych to około 5 tysięcy wysepek w przeliczeniu na kilogram masy ciała. Niestety tego typu technika przeszczepu komórek trzustki w żaden sposób nie pomoże osobie chorującej na cukrzycę typu II. Jest to spowodowane tym, że organizm wytwarza insulinę, ale jest jej za mało, a tkanki zwyczajnie nie reagują. W przypadku dzieci przeszczep wysepek nie jest możliwy, ponieważ leki stosowane zwykle przy akceptacji takiego przeszczepu mogą poważnie wpłynąć na rozwój dziecka, dlatego zabronione jest ich stosowanie.

Szansa na życie

Warto jednak zauważyć, że dla wielu osób takie zabieg jest szansą na normalne życie. Wiele specjalistycznych klinik oferuje dzisiaj przeszczep wysepek. Sam zabieg jest dla pacjenta całkowicie bezpieczny, nie ma żadnego zagrożenia życia. Takie rozwiązania są w stanie wnieść wiele do medycyny i są w stanie zapobiec najgorszemu. Pamiętajmy, że cukrzyca jest chorobą nieuleczalną można ją podleczyć, ale nie wyleczyć.