Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Przyczyny wydania nakazu zapłaty

Coraz większa liczba osób sięga obecnie po kredyty, aby w ten sposób spłacić codzienne zobowiązania pieniężne bądź spełnić marzenie o budowie domu lub kupnie mieszkania. Zwracają się do banków, a w razie odmowy zazwyczaj udaje im się otrzymać pożyczkę od firmy pożyczkowej, a po brakującą jeszcze kwotę zwracają się do osób prywatnych. Łatwo jednak zapomnieć o tym, że takie zobowiązania pieniężne trzeba będzie kiedyś spłacić, a banki, chociaż chętnie udzielają kredytów, to potem, w sposób bezwzględny egzekwują swoje prawo do otrzymania z powrotem pożyczonych pieniędzy. Rozpoczynają wobec dłużnika postępowanie upominawcze na drodze telefonicznej, elektronicznej i pisemnej, a gdy to nie przynosi rezultatu występują do sądu o wydanie nakazu zapłaty. W przypadku, gdy kredy został udzielony zgodnie z prawem, a postępowanie windykacyjne nie wzbudza wątpliwości, wówczas nakaz zapłaty zostanie na pewno wystawiony.

 

W trakcie budowy domu zdarza się także, że wskutek natłoku wydatków zaczyna brakować pieniędzy na zapłacenie robotnikom za wykonaną przez nich pracę, a zleceniodawcy z premedytacją unikają dokonania zapłaty za zlecone usługi licząc na to, że unikną konsekwencji. Zapominają jednak o tym, że obecnie budowy domów wykonywane są głównie przez większe firmy, które potrafią zabezpieczyć swoje prawa. Zatrudniają one prawników, którzy pomagają im w opracowaniu takich umów, które pozwolą na otrzymanie zapłaty za świadczone usługi. Kiedy minie termin płatności można spodziewać się wizyty ze strony pracownika firmy budowlanej. Następnie wysłane zostaną ponaglenia przypominające o potrzebie dokonania zapłaty za usługę. Jeżeli to nie pomoże, wówczas firma może zwrócić do sądu po nakaz zapłaty, który najprawdopodobniej zostanie wystawiony.

 

Poważnie należy traktować także zaciąganie pożyczek u osób prywatnych. Takie osoby najczęściej są bardzo ostrożne i zwracają się do radców prawnych zanim udzielą komuś pożyczki. Chcą podpisać z pożyczkobiorcą umowę, która będzie w pełni wiążąca i zabezpieczy ich prawa. Będzie ona, więc zawierała wyraźnie określony termin spłaty oraz opis postępowania, jakie zostanie wszczęte w momencie jego przekroczenia. Chociaż osoba prywatna może się okazać bardziej wyrozumiała wobec pożyczkobiorcy, który nie jest w stanie zwrócić całej kwoty w umówionym terminie, ale stara się spłacać ją w ratach, to jednak może się okazać bezwzględna wobec nieuczciwego pożyczkobiorcy i wystąpić na drogę sądową w celu odzyskania swoich pieniędzy. Nakaz zapłaty na pewno zostanie wydany, jeżeli pożyczkodawca udowodni, że umowa została zawarta w sposób wiążący, a pożyczkobiorca przez zbyt długi okres czasu uchylał się od spłaty pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *