Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Przypadłość biegaczy i pracujących w jednej pozycji

Mogłoby się wydawać, że biegacze mają niewiele wspólnego z osobami, które pracują przez długie godziny w jednej pozycji na przykład przy biurku. Nic bardziej mylnego! Zarówno biegaczy, jak i osoby pracując ciągle w tej samej pozycji dotyka bardzo mała, choć też nieźle dająca się we znaki dolegliwość, a jest nią nic innego jak skurcz w stopie. Jest to po prostu przykurcz mięśni i dotyka przede wszystkim dwie grupy potencjalnych chorych:

• uprawiających bardzo intensywnie sport, przede wszystkim bieganie na długich dystansach

• przebywających przez długi czas w tej samej pozycji

Może się wydawać, że jest skurcz w stopie nie jest niczym groźnym. Ale trzeba pamiętać, że jeśli ta dolegliwość występuje bardzo intensywnie i często, to może być objawem problemów z krążeniem czy też różnych chorób układu nerwowego. Dlatego też lepiej nie ryzykować i skonsultować się ze specjalistą jeśli przykurcze mięśni w stopie stają się bardzo uciążliwe.

Sposobem na radzenie sobie ze skurczem w stopie jest rozciąganie stóp. Być może brzmi to dziwnie i na pewno nie jedna osoba właśnie się zastanawia, jak właściwie rozciągać stopy. Jest na to kilka sposobów, bardzo skutecznych, a przy okazji także relaksujących po długim wysiłku czy ciężkim dniu w pracy.

Jak radzić sobie z uciążliwymi skurczami w stopie?

Najprostsze ćwiczenia na skurcz w stopie to takie, które doprowadzają ją do normalnego stanu funkcjonowania. Kiedy więc skurcz staje się odczuwalny trzeba przenieść ciężar ciała na tę stopę, którą złapał skurcz.

Dobrym ćwiczeniem jest też poruszanie palcami dopóki nie przestaniemy odczuwać dyskomfortu i jak największa ilość ruchu tuż po uporaniu się ze skurczem.

Skurcze często dotykają biegaczy w trakcie pokonywania długiego dystansu. Wtedy jedynym sposobem jest wykonanie kilku ćwiczeń rozluźniających, które przywrócą stopie komfort, by dalej móc kontynuować bieg. Ta niepozorna dolegliwość może dać się we znaki i zepsuć nawet najlepszy