Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

Rodzaje zaburzeń mowy

Przyczyną dyslali jest najczęściej nieprawidłowe funkcjonowanie narządów mowy, a więc niewystarczająca sprawność warg, zakłócona praca mięśni napinających wiązadła głosowe, trudności z koordynacją pracy wiązadeł głosowych, brak pionizacji języka i nieprawidłowe funkcjonowanie pierścienia gardłowego. Źle są wtedy artykułowane dźwięki. Takie zaburzenie wymaga udania się na zajęcie logopedyczne i staranie się o normalną artykulację. Jeśli usłyszysz takie zaburzenia u swojego dziecka, reaguj.

Logopeda czasem jest konieczny.

Kolejną istotną przyczyną realizacji głosek jest nieprawidłowe funkcjonowanie narządu słuchu, co przejawia się obniżeniem słyszalności, upośledzeniem słuchu, problemami z analizą i syntezą głoskową wyrazu, zaburzeniami słuchu fonematycznego odpowiedzialnego za rozróżnianie i wyodrębnianie dźwięków mowy. Bardzo często zdarza się, ze niedosłyszące dzieci mają wady wymowy, wtedy tez trzeba udać się na zajęcia logopedyczne, ale i do specjalisty mogącego rozwiązać problemy z niedosłuchem. Źródłem zaburzeń mowy może być również niesprzyjające nauce środowisko dziecka, a więc błędy językowe popełniane wśród najbliższych bądź rzadkie rozmawianie przy dziecku i do dziecka. Jeśli rodzice wysławiają się nieprawidłowo, źle artykułują różne głoski lub sami mają wady wymowy, bardzo możliwe jest, ze dziecko nauczy się wtedy tego samego. W takiej sytuacji zajęcia logopedyczne powinien odwiedzić i rodzic i dziecko.

Również nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, psychika dziecka i jego opóźniony rozwój motoryczny mogą być postrzegane jako źródło jego problemów. Zaburzenia mowy mogą być także spowodowane zaburzeniami integracji sensorycznej u dziecka. Wszystkie zaburzenia mowy są kwestią istotną dla rozwoju młodego człowieka i nie powinny być ignorowane. Pamiętajmy, iż szybkie podjęcie terapii logopedycznej, choć często długotrwałej, pozwala osiągnąć zadowalające skutki. Oprócz regularnych wizyt w gabinecie logopedycznym, dostaniemy zestaw ćwiczeń do wykonywania z dzieckiem w domu i to głównie od naszej systematyczności i cierpliwości będzie uzależniony efekt końcowy terapii.