Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

Rzeczoznawca budowlany – zakres obowiązków

Rzeczoznawca budowlany ma bardzo szerokie spektrum działania w budownictwie. To on zajmuje się odbieraniem nowopowstałych obiektów, szacuje także aktualny stan techniczny budynków już istniejących, a także stwierdza dalszą ich użyteczność. Jeżeli specjalista ten wykryje w trakcie swoich szczegółowych oględzin jakiekolwiek nieprawidłowości, to konsekwencją tego może być niemożliwość oddania budynku do użytku, bądź konieczność przeprowadzenia nawet generalnego remontu.

Ekspertyzy

Szczegółowe ekspertyzy dokonywane przez rzeczoznawcę budowlanego dotyczą wielu sfer budownictwa. Ich treść obejmuje opinie na temat prawidłowości wykonanych robót budowlanych, zgodności wykonanych prac z przepisami i sztuką budowlaną. Ekspertyzy przedstawiają ponadto stan techniczny obiektów budowlanych, stwierdzają także nieprawidłowości w konstrukcjach budowlanych a także zużycie niektórych części budynku. Ekspertyza rzeczoznawcy budowlanego ma na celu także wyszczególnienie oraz przeanalizowanie błędów administracyjnych, a także analizę katastrof i awarii budowlanych.

Odbieranie budynków

Każda zakończona inwestycja budowlana musi koniecznie zostać rzeczoznawca budowlany zaakceptowana przez specjalistę. Odbiorowi technicznemu podlegają zarówno budynki z przeznaczeniem doza mieszkania przez ludzi, jak i obiekty użyteczności publicznej, obiekty kubaturowe oraz przemysłowe. Każdy odbiór obiektu przez rzeczoznawcę budowlanego jest finalizowany protokołem, w który wpisywane są także wszelkie wady i nie prawidłowości, konieczne do poprawienia przez wykonawcę.

Kontrola stanu technicznego obiektów

Zgodnie z wymogami polskiego prawa budowlanego, regulowanymi przez ustawę o prawie budowlanym, każdy obiekt rzeczoznawca budowlany budowlany musi być poddany szczegółowej ekspertyzie. Co najmniej raz w roku musi zostać sprawdzony stan techniczny tych elementów budynku, które mogą zostać zniszczone albo przez czynniki pogodowe, albo przez intensywne eksploatowanie. Co najmniej raz na pięć lat zaś określany jest stan techniczny obiektu oraz jego zdolność do dalszego użytkowania.