Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Rzeczoznawca budowlany – zakres obowiązków

Rzeczoznawca budowlany ma bardzo szerokie spektrum działania w budownictwie. To on zajmuje się odbieraniem nowopowstałych obiektów, szacuje także aktualny stan techniczny budynków już istniejących, a także stwierdza dalszą ich użyteczność. Jeżeli specjalista ten wykryje w trakcie swoich szczegółowych oględzin jakiekolwiek nieprawidłowości, to konsekwencją tego może być niemożliwość oddania budynku do użytku, bądź konieczność przeprowadzenia nawet generalnego remontu.

Ekspertyzy

Szczegółowe ekspertyzy dokonywane przez rzeczoznawcę budowlanego dotyczą wielu sfer budownictwa. Ich treść obejmuje opinie na temat prawidłowości wykonanych robót budowlanych, zgodności wykonanych prac z przepisami i sztuką budowlaną. Ekspertyzy przedstawiają ponadto stan techniczny obiektów budowlanych, stwierdzają także nieprawidłowości w konstrukcjach budowlanych a także zużycie niektórych części budynku. Ekspertyza rzeczoznawcy budowlanego ma na celu także wyszczególnienie oraz przeanalizowanie błędów administracyjnych, a także analizę katastrof i awarii budowlanych.

Odbieranie budynków

Każda zakończona inwestycja budowlana musi koniecznie zostać rzeczoznawca budowlany zaakceptowana przez specjalistę. Odbiorowi technicznemu podlegają zarówno budynki z przeznaczeniem doza mieszkania przez ludzi, jak i obiekty użyteczności publicznej, obiekty kubaturowe oraz przemysłowe. Każdy odbiór obiektu przez rzeczoznawcę budowlanego jest finalizowany protokołem, w który wpisywane są także wszelkie wady i nie prawidłowości, konieczne do poprawienia przez wykonawcę.

Kontrola stanu technicznego obiektów

Zgodnie z wymogami polskiego prawa budowlanego, regulowanymi przez ustawę o prawie budowlanym, każdy obiekt rzeczoznawca budowlany budowlany musi być poddany szczegółowej ekspertyzie. Co najmniej raz w roku musi zostać sprawdzony stan techniczny tych elementów budynku, które mogą zostać zniszczone albo przez czynniki pogodowe, albo przez intensywne eksploatowanie. Co najmniej raz na pięć lat zaś określany jest stan techniczny obiektu oraz jego zdolność do dalszego użytkowania.