Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Jak zacząć sprzedawać poduszki?

Ludzie miewają różnorodne pomysły na własne biznesy, dlatego nieraz zadziwiają one pozostałych i zaskakują ich swoją oryginalnością czy kreatywnością. Dobrym pomysłem może być bowiem nawet sprzedawanie poduszek – rzeczy, które każdy chce More »

Jaskra i zaćma

Jaskra i zaćma

Tylko i wyłącznie oczy pozwalają dostrzec piękno tego świata, ale rzadko kto odpowiednio o nie dba. A ty? Regularnie robisz badanie wzroku? Jak większość osób, pewnie nie. Jeśli zauważyłeś, że nie widzisz More »

Jak uzyskać prosty zgryz?

Jak uzyskać prosty zgryz?

Za wygląd zębów odpowiada nie tylko ich stan czy kolor. Liczy się też zgryz, który nieraz pozostawia wiele do życzenia. Mało kto może pochwalić się idealnie prostymi zębami otrzymanymi od matki natury, More »

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Przeponowe naczynie – funkcjonalność

Po pierwsze. Należy uświadomić sobie, że zakup dobrego sprzętu, może w znacznym stopniu podnieść wydajność całej instancji i sprawić, że jej żywotność będzie naprawdę znacznie większa. Niestety, bardzo często kupując komponenty do More »

Suknia idealnie dopasowana

Suknia idealnie dopasowana

Trzeba bezie kupować suknie na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale pamiętajmy, że jeśli suknia jest idealnie dopasowana to nie możemy schudnąć, ani przytyć, bo będą konieczne kolejne poprawki, a to wymaga More »

 

Sprowadzenie zwłok z zagranicy

W obecnych czasach Polacy często wyjeżdżają za granicę. Jest to związane z wykonywaną przez nich pracą zarobkową, a także różnymi urlopami. Niestety, zdarza się, że za granicą dochodzi do wypadków z ich udziałem. Są to najzwyklejsze wypadki powiązane z powstaniem różnych urazów, takich jak zwichnięcia czy złamania. Dochodzi także do wypadków na terenie hal produkcyjnych, wypadków drogowych, kolejowych i lotniczych. Niektóre z nich, oprócz powodowanego uszczerbku na zdrowiu, przyczyniają się także do śmierci. W tych wszystkich wymienionych powyżej przypadkach poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie. Jest to odszkodowanie wypłacane na mocy posiadanego przez niego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także posiadanego OC oraz odszkodowanie wypłacane zgodnie z przepisami prawa obowiązującego na terenie kraju, w którym doszło do wypadku. Także w przypadku, gdy zaistniałe okoliczności doprowadziły do śmierci poszkodowanego, jego rodzinie przysługuje odszkodowanie za śmierć w wypadku, jaką poniosła bliska im osoba.

Często zdarza się, że ktoś z rodziny zmarłego musi udać się do kraju, w którym doszło do wypadku śmiertelnego w celu identyfikacji zwłok zmarłego. Staje się to podstawą do uznania, że rzeczywiście poniósł on śmierć w wypadku i wypłaty rodzinie odszkodowania z tytułu jego śmierci. W przypadku, gdy był on pracownikiem, będzie to odszkodowanie wypłacane z puli odszkodowania pracowniczego lub odszkodowania z tytułu OC, jeżeli firma, w której pracował zmarły opłacała odnośne składki w jednym z zakładów ubezpieczeniowych. Współmałżonek zmarłego oraz jego dzieci otrzymają także rentę rodzinną.

Śmierć w wypadku, do którego doszło za granicą wiąże się także z potrzebą sprowadzenia do Polski zwłok osoby zmarłej. W przypadku zmarłego, który poniósł śmierć na zakładzie produkcyjnym można liczyć na pomoc szefostwa firmy w zorganizowaniu przewozu jego zwłok do kraju. Podobnie jest w przypadku ofiar wypadków autokarów czy samolotów. Natomiast, jeżeli osoba zmarła zginęła w wypadku prywatnego samochodu, wówczas jej rodzina będzie musiała sama zająć się sprowadzeniem zwłok do kraju. Niekiedy będzie to bardzo drogie przedsięwzięcie, jednakże w jego zorganizowaniu może liczyć na pomoc polskiego konsulatu. Zdarza się także, że osoby, które dużo podróżują, starają się znaleźć dla siebie takie ubezpieczenie, które będzie pokrywało koszty sprowadzenia ich zwłok do kraju w razie, gdyby zmarli za granicą. Rodzina może także liczyć na wypłatę świadczeń z różnych polis na mocy takich samych przepisów, które obowiązują w przypadku śmierci na terenie Polski.