Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Sprowadzenie zwłok z zagranicy

W obecnych czasach Polacy często wyjeżdżają za granicę. Jest to związane z wykonywaną przez nich pracą zarobkową, a także różnymi urlopami. Niestety, zdarza się, że za granicą dochodzi do wypadków z ich udziałem. Są to najzwyklejsze wypadki powiązane z powstaniem różnych urazów, takich jak zwichnięcia czy złamania. Dochodzi także do wypadków na terenie hal produkcyjnych, wypadków drogowych, kolejowych i lotniczych. Niektóre z nich, oprócz powodowanego uszczerbku na zdrowiu, przyczyniają się także do śmierci. W tych wszystkich wymienionych powyżej przypadkach poszkodowanemu przysługuje odszkodowanie. Jest to odszkodowanie wypłacane na mocy posiadanego przez niego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także posiadanego OC oraz odszkodowanie wypłacane zgodnie z przepisami prawa obowiązującego na terenie kraju, w którym doszło do wypadku. Także w przypadku, gdy zaistniałe okoliczności doprowadziły do śmierci poszkodowanego, jego rodzinie przysługuje odszkodowanie za śmierć w wypadku, jaką poniosła bliska im osoba.

Często zdarza się, że ktoś z rodziny zmarłego musi udać się do kraju, w którym doszło do wypadku śmiertelnego w celu identyfikacji zwłok zmarłego. Staje się to podstawą do uznania, że rzeczywiście poniósł on śmierć w wypadku i wypłaty rodzinie odszkodowania z tytułu jego śmierci. W przypadku, gdy był on pracownikiem, będzie to odszkodowanie wypłacane z puli odszkodowania pracowniczego lub odszkodowania z tytułu OC, jeżeli firma, w której pracował zmarły opłacała odnośne składki w jednym z zakładów ubezpieczeniowych. Współmałżonek zmarłego oraz jego dzieci otrzymają także rentę rodzinną.

Śmierć w wypadku, do którego doszło za granicą wiąże się także z potrzebą sprowadzenia do Polski zwłok osoby zmarłej. W przypadku zmarłego, który poniósł śmierć na zakładzie produkcyjnym można liczyć na pomoc szefostwa firmy w zorganizowaniu przewozu jego zwłok do kraju. Podobnie jest w przypadku ofiar wypadków autokarów czy samolotów. Natomiast, jeżeli osoba zmarła zginęła w wypadku prywatnego samochodu, wówczas jej rodzina będzie musiała sama zająć się sprowadzeniem zwłok do kraju. Niekiedy będzie to bardzo drogie przedsięwzięcie, jednakże w jego zorganizowaniu może liczyć na pomoc polskiego konsulatu. Zdarza się także, że osoby, które dużo podróżują, starają się znaleźć dla siebie takie ubezpieczenie, które będzie pokrywało koszty sprowadzenia ich zwłok do kraju w razie, gdyby zmarli za granicą. Rodzina może także liczyć na wypłatę świadczeń z różnych polis na mocy takich samych przepisów, które obowiązują w przypadku śmierci na terenie Polski.