Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Ustawianie anteny

ustawienie anten to jedna z usług, jakie oferuje nasza firma. Przyjmujemy zlecenia zarówno montażu jak i ustawienia anten naziemnych oraz satelitarnych wszelkich platform cyfrowych.

Telewizja cyfrowa, może być z powodzeniem nadal odbierana za pomocą anteny, która wcześniej obierała programy analogowe. Jest to możliwe jednak jedynie, gdy antena zapewnia bardzo dobry odbiór. W innym wypadku, warto wymienić antenę, albo wcześniej dokładnie sprawdzić ustawienia obecnej. Oferujemy zatem skorzystanie z porady naszych wykwalifikowanych, doświadczonych fachowców, którzy z powodzeniem zajmują się ustawieniami anten.

Podstawą sprawdzania ustawienia anteny naziemnej są parametry odbioru kanałów w określonej okolicy. Należy w pierwszej kolejności określić kierunek odbioru, a więc zlokalizować najbliżej położony nadajnik. Później trzeba sprawdzić częstotliwość, na której działają multipleksy, po to, by właściwie ustawić częstotliwość w odbiorniku. Po jej nastawieniu, można rozpocząć wyszukiwanie i instalację programów. Jeżeli moc nadajnika jest odpowiednia, wszystkie czynności ustawienia anteny przebiegły prawidłowo oraz nieuszkodzone są wszystkie kable i części, antena powinna wychwycić kanały telewizji naziemnej. Jeżeli mimo tego, nie da się ustawić programów, należy pomyśleć o zakupie anteny o lepszych parametrach.

 

Oferujemy także ustawienia anteny cyfrowej. Aby właściwie ustawić sprzęt, należy skorzystać w odpowiedniego miernika. Profesjonalne mierniki wskazują siłę sygnału, jego jakość, ale także dodatkowo wskazuje współczynnik błędnych bitów. Takie ustawienie anteny znacznie zwiększa stabilność jej działania oraz ciągłość odbierania kanałów telewizyjnych. Nie polecamy samodzielnego ustawiania anten, ponieważ metoda prób i błędów w tym wypadku bywa bardzo mało skuteczna, złapany sygnał będzie jedynie chwilowy, a po chwili znów mogą wystąpić zakłócenia w odbiorze, bądź odbiór ten zaniknie całkowicie.