Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Voip w funkcjonowaniu firm

Sprawny przekaz informacji i danych posiada bardzo ważne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania firmy. Przy mniejszych przedsiębiorstwach najważniejsze informacje mogą być przekazywane w trakcie spotkania służbowego, czy tzw. odprawy. Jednak w przypadku większych firm potrzebna jest czasami ciągła wymiana informacji pomiędzy osobami pracującymi w różnych działach. Kiedy nie są one w stanie przychodzić do siebie na spotkania, wówczas ważny jest telefoniczny przekaz informacji, czyli inaczej voip. Samo to słowo jest skrótem pochodzącym z języka angielskiego, który w języku polskim oznacza po prostu telefonię internetową. Dostęp do takiej telefonii można uzyskać za pomocą aparatów telefonicznych, do których dokupywana jest bramka voip, pozwalająca na skorzystanie z technologii internetowej w celu przesłania danych głosowych.  W firmach kupowane są, więc takie bramki i zamieszczane w aparatach telefonicznych, które mogą być podłączane do gniazdka telefonicznego, lub używane w sposób bezprzewodowy.

Voip obsługiwany jest także w najnowszych aparatach telefonicznych typu IP, które posiadają już funkcje wykonywania połączeń na bazie technologii internetowej. Są one także dostosowane do różnych trybów pracy. Istnieją, więc, tzw. aparaty biznesowe z funkcją kalendarza i kilkunastoosobowej listy kontaktów. Posiadają one także funkcję nagrywania rozmów i przechowywania ich w pamięci, a także późniejszego odtwarzania. Wszystkie takie telefony obecne z zakładzie tworzą sieć telefoniczną przedsiębiorstwa, obsługiwaną przez centralę, która sprawuje kontrolę nad ich działaniem. Usprawnia obsługę wszystkich rodzajów połączeń wykonywanych na terenie przedsiębiorstwa i przychodzących do firmy. Obsługuje system kolejkowy połączeń przychodzących i funkcję automatycznego oddzwaniania do klientów, którzy za pierwszym razem nie zostali obsłużeni.

Obecne na terenie zakładu aparaty voip mogą być także obsługiwane przez wirtualną centralę abonencką, która jest zamieszczona w tzw. chmurze. Obsługiwana wyłącznie w sposób zdalny pozwala na sprawowanie kontroli nad aparatami telefonicznymi i oprogramowaniem całego przedsiębiorstwa. Jest w stanie w porę wykryć pojawiające się zagrożenia w sprawnym funkcjonowaniu oprogramowania i pojawiające się w pobliżu stron internetowych firmy wirusy. Prowadzi regularne inspekcje oprogramowania i przekazuje informacje, jeżeli wymaga ono serwisowania. Zastosowanie takiego rozwiązania znacznie redukuje koszty korzystania z oprogramowania i skraca czas pomiędzy wystąpieniem jakiejś awarii, a jej usunięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *