Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Rejsy szkoleniowe dla ciebie

Marzysz o tym, aby każde swoje wakacje spędzać na morzy i żeglować tam, gdzie masz na to ochotę? W takim razie niezbędne będą ci stosowne uprawnienia, które możesz zdobyć dzięki specjalistom naszej More »

Nowoczesny czarter jachtów

Nowoczesny czarter jachtów

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów – z jednej strony daje bowiem ogromne możliwości w zakresie wypoczynku, a z drugiej nie jest drogi i dzięki temu staje się konkurencyjny More »

Oferta na czarter jachtów

Oferta na czarter jachtów

Marzysz o tym, aby w końcu złapać wiatr w żagle i odetchnąć od codziennych obowiązków, a wszelkie problemy utopić gdzieś w głębokim morzu? W takim razie nasza oferta na czarter jachtów http://talar-jachting.pl/czartery/akweny/ More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Pływanie jachtem kojarzy nam się z największym możliwym luksusem i wspaniałym wypoczynkiem. I słusznie, ponieważ jest to wyjątkowy sposób na spędzanie czasu, jednak wcale nie taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Okazuje More »

Może wakacje na jachcie?

Może wakacje na jachcie?

Spokój i wielkość morza sprawia, że spędzanie wakacji na jego wodach są doskonałą okazją do wypoczynku i możliwością efektywnego zregenerowanie sił po ciężkim roku, w którym musieliśmy mierzyć się z wieloma obowiązkami More »

 

Wąż ciśnieniowy przeznaczony do wykonywania czynności spawalniczych

Wąż ciśnieniowy jest jednym z rodzajów węży specjalistycznych. Węże przemysłowe i techniczne mogą być wykorzystywane praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Niektóre z takich węży są odpowiednio wzmacniane, żeby mogły skutecznie spełniać przeznaczone dla siebie funkcje pomimo różnych temperatur i zmiennego ciśnienia. Są one przeznaczone do transportu wody i utrzymywania sprężonego powietrza, dlatego sprawdzają się w czasie gaszenia pożaru i mogą stanowić część domowej instalacji grzewczej. Mogą być także wykorzystywane do transportu różnych związków chemicznych nawet tych najbardziej szkodliwych i żrących, mogą również być wykorzystywane do odprowadzania ścieków, dlatego znajdują zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym. Natomiast węże techniczne mogą być odporne na ścieranie, dlatego sprawdzają się podczas wentylowania pomieszczenia, w którym były przeprowadzane jakieś prace z wykorzystaniem drzewa. Mogą one także być wykorzystywane w ogrodnictwie do nawadniania trawnika i posadzonych upraw. Dodatkowo wąż ciśnieniowy może być wykorzystywany do wykonywania czynności spawalniczych, a także transportu wody i utrzymywania powietrza.

wąż ciśnieniowy przeznaczony do celów spawalniczych jest odporny na możliwe załamania, ścieranie i działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Tego typu węże stosowane są do tlenu i acetylenu, są także iskroodporne, dzięki zamontowanej na nich osłonie. Są doskonale elastyczne i odporne na większość chemikaliów oraz na oleje, smary i ozon.

Inne węże spawalnicze mogą być także przeznaczone do samego transportu tlenu, który będzie wykorzystywany w pracach spawalniczych. Mogą one także spokojnie służyć jako węże do gazu ziemnego i gazu propan butan. Wąż ciśnieniowy przeznaczony do gazów spawalniczych jest wężem niskociśnieniowym, wykonany z gumy i PCV posiada odpowiednie wzmocnienie. Natomiast jeden z węży wysokociśnieniowych może zostać zastosowany w celu stworzenia instalacji medycznych i laboratoryjnych.